BURSA KENT KONSEYİ İŞBİRLİĞİNDE ENGELLİ STK BULUŞMASI

 

Bursa Kent Konseyi Engelliler Meclisi tarafından, Bursa’da engelliler alanında faaliyet gösteren dernekleri bir araya geldiği bir toplantı gerçekleştirildi.

Bursa Kent Konseyi Engelliler Meclisi işbirliğinde, Bursa’da engelliler alanında faaliyet gösteren dernekleri ile bir araya getirilerek buluşma programı düzenledi. Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi (Merinos AKKM) Muradiye Salonu’nda gerçekleşen buluşmaya Bursa Kent Konseyi Başkanı Şevket ORHAN, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Orhan BAYRAK, Büyükşehir Belediyesi Engelliler Şube Müdürü Yasemin ŞAVŞATLI, Engelliler Meclisi Başkanı İbrahim SÖNMEZ, Sağlık Çalışma Grubu Temsilcisi Prof. Dr. Sedat DEMİR, BURKENT Genel Müdürü Ahmet AVCI ile dernek başkanları ve temsilcileri katıldı. Ayhan ZENBİLCİ’nin moderatörlüğünü üstlendiği buluşmada sağlık raporu, istihdam ve eğitim başlıklarında talepler, sorun ve çözüm önerileri konuşuldu.

Bursa Kent Konseyi Başkanı Şevket ORHAN, konunun muhataplarının bir arada olduğu önemli bir toplantı gerçekleştirdiklerini söyledi. Bursa Kent Konseyi camiası adına çok mutlu bir gün olduğunu ifade eden ORHAN, “Hemen hemen bütün dernekler burada. Bu birliğin devam etmesini diliyorum. Bu birlik devam ettikçe daha güçlü bir sesin çıkacağını hepimiz bilmeliyiz. Bugün birçok konu başlığı altında çeşitli sorunları konuştuk. Bunların içinde öne sağlık raporu konusu çıktı. Önümüzdeki günlerde düzenleyeceğimiz çalıştayın da ana konusu bu oldu. Çalıştayda sağlık raporu ile ilgili ‘ne gibi sorunlar var?’ ‘ne gibi eksiklikler var?’ çözüm önerileri ile beraber bunlara çok iyi hazırlanmalıyız. En üst makamda ilgililere nasıl ulaştıracağımızı düşünmeliyiz. Bugün çok verimli bir toplantı gerçekleştirdik. Ben tekrar katılan siz değerli dernek başkanlarımıza, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcımıza, Engelliler Şube Müdürümüze ve moderatörlüğü üstlenen Ayhan ZENBİLCİ’ye çok teşekkür ediyorum. İnşallah düzenleyeceğimiz çalıştay da böyle güçlü olacaktır” dedi.