“BAŞKAN OTURDUĞU YERDEN HEDEFİ VURDU”

BAŞKAN OTURDUĞU YERDEN HEDEFİ VURDU

Bursa Büyükşehir Belediyesi ‘Engelsiz Dart Alanı’nın açılışında şartları eşitlemek için sandalyeye oturup atış yapan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur AKTAŞ, hedefi tutturmayı başardı.

[metaslider id=801 cssclass=””]

Bursa’ya değer katacak projeleri kararlı adımlarla hayata geçerine Bursa Büyükşehir Belediyesi, engelli vatandaşların topluma kazandırılması, sosyal ve sportif faaliyetlerde aktif şekilde yer alması hedefiyle yaptığı çalışmalara bir yenisini daha ekledi. Türkiye’de bir ilk olarak engelli sporcuların antrenmanlarını yapabileceği ve müsabakalarını oynayabileceği ‘Engelsiz Dart Alanı’ Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur AKTAŞ, Türkiye Sakatlar Derneği Bursa Şubesi Başkanı Müzeyyen YILDIRIM, Türkiye Bowling, Bocce Dart Federasyonu Bursa Dart İl Temsilcisi Mevlüt ARSLAN, Milli sporcu Dart Antrenörü Nihat DEMİR ile engelli vatandaşlar katıldı.

Türkiye’de bir ilk

Törende konuşan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur AKTAŞ, açılışı gerçekleştirilen alanın Türkiye’de bir ilk olduğunu söyledi. Dart sporunun son yıllarda ciddi ilgi gördüğüne de değinen Başkan AKTAŞ; “Biz bu güzel mekan içerisinde daha farklı neler yapabiliriz noktasında çalışmalar yaptık. Dart sporu son yıllarda ciddi şekilde yayılmaya başladı. Kültürle, sanatla, sporla buluşturmak ve nihayetinde amacımız onların hayatlarını kolaylaştırmak. Engelsiz Dart Alanımızı Türkiye Sakatlar Derneği Bursa Şubesi ve Türkiye’nin ilk engelli Dart Antrenörü Nihat DEMİR ile faaliyete geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz.  İnşallah bu alan engelli vatandaşlarımızın hayatına dokunacak ve onlara yeni bir değer katacaktır. Aynı zamanda Türkiye’de ilk olan bu alan başka şehirlerde yaygınlaşır ve engelli sporcularımız karşılıklı müsabakalarını gerçekleştirir” diye konuştu.

Ampute Milli Takımı’na kutlama

Konuşmasının ardından, Türkiye Sakatlar Derneği Bursa Şubesi Başkanı Müzeyyen YILDIRIM, Türkiye Bocce, Bovling ve Dart Federasyonu İl Temsilciliği ve Antrenör Nihat DEMİR’e yapmış oldukları destek ve katkılardan dolayı teşekkür eden Başkan AKTAŞ, Meksika’da düzenlenen Dünya Ampute Futbol Şampiyonası’nda ikinci olan Türkiye Ampute Futbol Milli takımını başarısından dolayı tebrik etti. “Türk Bayrağı’nı dalgalandıran ve Türkiye’yi en iyi şekilde temsil eden herkese yürekten teşekkür ediyorum” diyen Başkan AKTAŞ, “Ampute Futbol Milli takımımız önemli bir başarıya imza attı. Takımımızın gösterdiği bu başarı gölgede kalıyor. Bu yabana atılmayacak bir başarıdır. Takımımızı yürekten tebrik ediyorum” dedi.

Türkiye Sakatlar Derneği Bursa Şubesi Başkanı Müzeyyen YILDIRIM ve Türkiye Bocce, Bovling ve Dart Federasyonu Bursa İl Temsilcisi Mevlüt ARSLAN ise engelli sporcuların kullanabileceği bu alan nedeniyle Başkan AKTAŞ’a teşekkür etti.

Hedefi tutturdu

Konuşmaların ardından eline dart alan Başkan AKTAŞ, ilk atışları da kendisi yaptı. Şartları eşitlemek için sandalyeye oturup, Milli sporcu Dart Antrenörü Nihat DEMİR’in de verdiği taktiklerle hedefi tutturmayı başardı. Engelli gençlerin atışlarını da izleyen Başkan AKTAŞ, tören sonunda sporculara çeşitli hediyeler verdi.