‘BİRLİKTE DAHA GÜÇLÜYÜZ’

Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Bursa Büyükşehir Belediyesi işbirliğinde belirlenen pilot ilkokul ve ortaokullarda eğitim alan öğrencilerin engellilik farkındalığının arttırılması ve empati becerilerinin geliştirilmesi amacıyla “Birlikte Daha Güçlüyüz” eğitimlerine başlandı.

Pilot 3 merkez ilçede (Osmangazi, Yıldırım, Nilüfer) başlayan ilkokul ve ortaokullar bünyesindeki öğrencilere verilecek eğitimlerin ilki Ali Karasu İlkokulu’nda yapıldı. Bursa Büyükşehir Belediyesi Engelliler Şube Müdürlüğü personelleri tarafından verilen eğitimler ile ilkokul ve ortaokul çocuklarının engellilik konusu üzerinde farkındalıklarını ve empati becerilerini geliştirilmesine destek olunarak bilinçlenmelerinin sağlanması ile dezavantajlı gruplara yönelik doğru yaklaşımın pekiştirmesi hedeflenmektedir.

2020-2021 Eğitim öğretim yılını kapsayan proje sayesinde çocukların akranlarındaki farklılıkların farkında olmaları ve olası ayrımcı davranışların önüne geçilerek toplumsal uyumun arttırılması amaçlanmaktadır. Projenin pilot olarak 3 merkez ilçede uygulanmasının ardından eğitimler diğer ilçelerde de devam edecektir.