BURSA ENGELLİLER SPOR TAKIMI KULÜBÜ DERNEĞİ AÇILIŞINI YAPTI

Bursa Büyükşehir Belediyesi Engelliler Şube Müdürlüğü’ne bağlı olarak çalışmalarını sürdüren ‘Engelsiz Dart Takımı’, Türkiye Sakatlar Derneği ile birlikte ‘Bursa Engelliler Spor Kulübü Derneği’ olduğunu duyurdu.

Türkiye’de bir ilk olarak engelli sporcuların antrenmanlarını yapabileceği ve müsabakalarını oynayabileceği Milli Sporcu Nihat DEMİR’in antrenörlüğünde devam eden  ‘Engelsiz Dart’ takımı ve Türkiye Sakatlar Derneği Bursa Şubesi Başkanı Müzeyyen YILDIRIM, kulüp olduklarını duyurdular.

‘Bursa Engelliler Spor Kulübü Derneği’  olarak engelli bireylerin sosyal yaşamda daha aktif rol almalarını sağlamayı amaçladıklarını söyleyen Müzeyyen YILDIRIM, Dart başta olmak üzere; Bocce, Bowling, Oriantring, Eskrim, Aikido, Basketbol, Futbol gibi engellilerin yapabileceği tüm spor dallarında faaliyetlerde bulunmayı hedeflediklerinden bahsetti. Yıldırım, “Kulüp olarak amacımız Dernek faaliyetlerinin etkinleştirilmesi ve geliştirilmesi amacıyla turnuvalar düzenlemek, sporculara lisans çıkartılmasına aracı olmak, gerek bireysel gerekse takım olarak sporcuların hem ulusal hem uluslararası alanlarda spor müsabakalarına katılmalarına katkıda bulunarak, Türk sporuna katkıda bulunacak sporcular yetiştirmektir” dedi.

Programda Bursa Büyükşehir Belediyesi Engelliler Şube Müdürü Yasemin ŞAVŞATLI, Limak Enerji Genel Müdürü Ali Erman AYTAÇ, Bursa Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Şube Müdürü Abdurrahman DAĞLAR, Bedensel Engelliler Spor Federasyonu İl Temsilcisi Faruk KUZU ve Parti temsilcileri, diğer derneklerden temsilciler ve Kulüp Yönetim Kurulu Üyeleri hazır bulundu. Bursa AK Parti Milletvekili Atilla ÖDÜNÇ de takıma destek mesajını telgraf olarak iletti.