ERİŞİLEBİLİR BİR KENT İÇİN ÇALIŞMAYA DEVAM

Bursa’da yaşayan engelli vatandaşların erişilebilir bir kentte yaşayabilmeleri ve hizmet kalitesinin arttırılması hedefiyle Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı bünyesinde faaliyete geçen Engelliler Şube Müdürlüğü, engelli dernek ve amatör spor kulübü temsilcileri ile koordinasyon toplantısında bir araya geldi.

Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Yunus KALDIRIM’ın katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda Bursa’nın daha erişilebilir bir kent olma hedefi için yapılması gerekenler, planlanan hizmetler ve işbirliği çalışmaları değerlendirildi.

Tayyare Kültür Merkezi’nde gerçekleşen toplantıda konuşan Yunus KALDIRIM, her engel grubunun kendine has özellikleri olduğunu söyleyerek engelli vatandaşlarımızın sorunlarını çözmeye yönelik daha çok proje ve çalışmalarda yer alacaklarını belirtti. Erişilebilirlik için herkesin bilinçlenmesinin gerekliliğini vurgulayan KALDIRIM, ‘Bir sonuca ulaşabilmemiz için planlı hareket etmeliyiz. Bu anlamda derneklerimizin rolü çok önemli. Sizlerle ve ekibimizle birlikte olumsuzlukları tespit etmeye ve çözümler, projeler üretmeye devam edeceğiz’ dedi.

 Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı bünyesinde 2016’dan bu yana faaliyet gösteren Engelliler Şube Müdürlüğü ile Bursa’da yaşayan dezavantajlı vatandaşlar için daha yaşanabilir bir Bursa hedefleniyor.